Kto w tym roku wygra w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych...?

Czy wiesz, że ruszyła właśnie druga edycja Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych "Anieli śpiewają w niebie", którego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie...? Autorzy szopek konkursowych mogą składać swoje prace do dnia 8 grudnia bieżącego roku. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano cztery dni później. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Wójta Gminy Przeciszów oraz Posła na Sejm RP Tadeusza Arkita.

Już po raz drugi w Przeciszowie wybiorą najciekawsze i najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe, których autorami są dzieci i młodzież szkolna z terenu Doliny Karpia. Będzie to oczywiście możliwe za sprawą konkursu "Anieli śpiewają w niebie", który swoją premierę miał dokładnie rok temu. Podkreślmy, że regulamin konkursu nie uległ zmianie.

- Głównym celem przedsięwzięcia jest podtrzymywanie tradycji w budowaniu szopek bożonarodzeniowych, kształtowanie wyobraźni oraz inwencji twórczej najmłodszych - mówi nam Łukasz Fuczek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie, która jest organizatorem konkursu.

Zadaniem uczestników konkursu jest własnoręczne wykonanie pracy plastycznej - w formie szopki bożonarodzeniowej ruchomej, bądź statycznej. Koniecznie należy uwzględnić w niej elementy tradycji Bożego Narodzenia.

Konkursowe szopki będą oceniane w kilku kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy od I do III, klasy od IV do VI oraz gimnazjum. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Dodajmy, że szopki należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie w terminie do 8 grudnia. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród nastąpi cztery dni później, tj. 12 grudnia, o godzinie 17.00, w przeciszowskim Domu Kultury.

IWIWSatartlapGoogle bookmarkDel.icio.usTwitterLinkter.huvipstart.huFacebookMyspace bookmarkDiggUrlGuru.huBlogter.huMyspace bookmark