Tymi rękami zrobione...- ruszyła nowa edycja konkursu, w którym wybrany zostanie...

Który z naszych regionalnych artystów sięgnie po zaszczytny tytuł Rękodzielnika Roku 2014...? O tym dowiemy się już niebawem - dokładnie 5 października, podczas Żniw Karpiowych na Łowisku w Podolszu, gdzie zaplanowano rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu „Rękodzieło Doliny Karpia”. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje propozycje jeszcze przez dwa tygodnie, tj. do 26 września.

Czy wiesz, że ruszyła nowa edycja konkursu „Rękodzieło Doliny Karpia”...? Wzorem poprzednich lat mogą w nim wziąć udział osoby pełnoletnie, mieszkające na terenie Doliny Karpia - w szczególności: twórcy ludowi, rękodzielnicy, osoby tworzące przedmioty inspirowane sztuką ludową z naszego regionu, bowiem to właśnie do nich jest adresowany. Organizatorzy konkursu przyjmują zgłoszenia od poniedziałku 8 września aż do piątku 26 września tego roku.

- Artyści mogą złożyć prace w kategoriach: wikliniarstwo i inne formy plecionkarstwa, haft, koronki, rzeźba, papieroplastyka, malarstwo, ceramika, kowalstwo artystyczne, prace inspirowane sztuką i rzemiosłem regionu Doliny Karpia - wylicza nam Żaneta Klęczar z ROK w Zatorze.

Dodajmy, że prace konkursowe należy składać wraz z kartą uczestnictwa w Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia w Zatorze lub w brzeźnickim Centrum Kultury i Promocji. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród zaplanowano 5 października, podczas Żniw Karpiowych, organizowanych tego dnia na Łowisku w Podolszu.

IWIWSatartlapGoogle bookmarkDel.icio.usTwitterLinkter.huvipstart.huFacebookMyspace bookmarkDiggUrlGuru.huBlogter.huMyspace bookmark