Dobre bo (Mało)polskie...- zagościły na największych targach rolno - spożywczych w Europie

Potrawy z Karpia Zatorskiego zagościły ostatnio na stołach w Berlinie - i to podczas ważnego wydarzenia. Tym razem okazję do rozkoszowania się przysmakami przyrządzonymi przez członkinie brzeźnickiego Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni” mieli uczestnicy największych europejskich targów rolno - spożywczych Grüne Woche 2014.

Reprezentując Małopolskę promowały również Dolinę Karpia oraz produkty kulinarne przygotowane z Zatorskiego Karpia. Mowa oczywiście o przedstawicielkach Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni” z Brzeźnicy, które w tym roku przez sześć dni miały okazję gościć na targach rolno - spożywczych Grüne Woche 2014.

Podczas targów w Berlinie małopolskie produkty promowały nie tylko gospodynie z Brzeźnicy, ale i również inne osoby - wśród nich wicemarszałek naszego województwa Wojciech Kozak oraz dyrektor Piotr Szymański wraz z innymi pracownikami Departamentu Funduszy Europejskich UMWM.

Możliwość prezentacji przysmaków z Karpia Zatorskiego właśnie na tej imprezie, promującej lokalne produkty tradycyjne pochodzące ze wszystkich krajów europejskich a także wielu innych zakątków świata, była bez wątpienia dużym wyróżnieniem dla całego naszego regionu. Osoby zwiedzające stoisko Małopolski ochoczo sięgały po specjały przyrządzone przez Stowarzyszenie „Nowoczesna Gospodyni”.

Dodajmy, że degustacji potraw wystawianych na targach towarzyszyły występy regionalnych zespołów muzycznych.

/Fot. Stowarzyszenie "Nowoczesna Gospodyni"/

IWIWSatartlapGoogle bookmarkDel.icio.usTwitterLinkter.huvipstart.huFacebookMyspace bookmarkDiggUrlGuru.huBlogter.huMyspace bookmark